A tagnapi, hazai rendezésű U17-es fiú torna után, vasárnap az U17-es lányokon volt a sor. Az országos harmadosztály Nyugati csoport felsőházának alapszakaszában két olyan ellenfél várt lányainkra, akik eddig nem nagyon gyűjtötték a pontokat, így győzelmi esélyekkel léptünk pályára.

Az első mérkőzést a BDSE+Emericus Se (Budaörs) ellen játszották a lányok, és az előzetes várakozásoknak megfelelően könnyedén hozták a mérkőzést.

BDSE+Emericus SE – Sülysápi SE 0:3 (14:25; 9:25; 17:25)

A második mérkőzésre egy elég hosszú szünet után került sor, így a lányok kicsit talán ki is estek a játékból a következő mérkőzésig. Ellenfelünk ugyanakkor két meccset játszott egymás után, ők tehát játékban voltak, bár az előző meccs fáradtsága a kezükben, lábukban lehetett, hiszen egy 5 szettes mérkőzésen kerekedtek felül a Kaposvári Röplabda Akadémia csapatán (3:2). A mérkőzés számunkra nem indult jól: míg ellenfelünk játékban volt, mi csak kerestük a formánkat és sajnos az első két szettet elvesztettük. Innen felállni nagyon nehéz, hiszen a kispesti lányoknak már egyetlen szett elég lett volna a győzelemhez, de közben a sülysápi lányok „megérkeztek a mérkőzésbe” és egy szenzációs hajrával megfordították a meccset.

KISPEST SE – A – Sülysápi SE 2:3 (25:20; 25:22; 11:25; 19:25; 12:15)

Csapatunk az alábbi összeállításban lépett pályára a tatabányai tornán: Sebők Jázmin, Szengyörgyi Níla, Simon Ivett, Káré Vanda, Horinka Zsófia, Lukács Karola, Budai Kamilla, Papp Lili Rita

Edző: Vincze Péter

Csapatunk a jelenlegi fordulót követően a csoport 5. helyén várja a folytatást.